Drop us a line...

Send Message

TaeKwonDo (tekvondo) klub “Gitros”, Novi Sad

jedan je od najmlađih klubova u Srbiji.
U zdravoj atmosferi našeg kluba možete trenirati rekreativni ili takmičarski TaeKwonDo ili posmatrajući uživati u ovom olimpijskom sportu.
Velika prednost kluba u odnosu na ostale je vrhunski opremljena sala koja vam garantuje savršene uslove treniranja.
Poseban akcenat klub stavlja na rad sa decom od 4 godine do 6 godina. Klub danas broji preko 100 članova.

Trener

Aleksandar Andreevski

Rođen 19.04.1988. godine u Vršcu.

Taekwondo-om se bavi od 1999. godine. Nosilac je crnog pojasa 3.DAN.
Trenirao je u taekwondo klubu ” Vršac ” iz Vršca, jednom od najuspešnijih klubova u državi. Glavni trener mu je Boris Gorjup, nosilac crnog pojasa 5. DAN, bivši trener juniorske a danas veoma uspešan trener seniorske reprezentacije.

Aleksandar Andreevski od 2000. godine aktivno se bavi takmičarskim taekwondo-om. Osvajač je mnogobrojnih medalja u državi i inostranstvu.
Višestruki je prvak države u pionirskoj, juniorskoj i seniorskoj konkurenciji i dugogodišnji član reprezentacije.

• 2013. godine je izabran za pomoćnog trenera pionirske reprezentacije Srbije.
  • 2015. godine izabran je za jednog od glavnih trenera pionirske reprezentacije Srbije.
  • 2016. godine izabran je za glavnog trenera para tekvondo reprezentacije Srbije.
  • 2017. završava osnovne akademske studije na fakultetu za sport u Beogradu.
Pravilnik kluba
Članovi Taekwondo kluba “Gitros” moraju se pridržavati određenih pravila:
  • Uvek pokazivati poštovanje prema trenerima i nosiocima viših pojaseva
  • Pokloniti se kada se ulazi ili izlazi iz sale za vežbanje
  • Naklon se vrši iz stojeceg stava, spojenih stopala, držeći ruke na bokovima, blagim spuštanjem glave i naginjanjem prema napred
  • Zabranjeno je u obući ulaziti u salu za vežbanje (osim u patikama za Taekwondo)
  • Uvek imati uredan i čist Dobok ( Tae Kwon Do uniformu)
  • Bez psovanja i galame u prostorijama kluba a pogotovo u sali za vežbanje
  • U klubu su zabranjeni pušenje i konzumiranje alkohola
  • Ako nosilac nižeg pojasa pokaže nedostatak znanja, dužnost je starijih da ga informišu ili isprave